Zeraja Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrijeme gripe i prehlade

3 posters

Go down

Vrijeme gripe i prehlade Empty Vrijeme gripe i prehlade

Komentar  Amra Sun Jan 20, 2008 8:22 pm

Inace nisam sklona oboljenju gripe a ni prehlade,zapravo to se meni desava u potpuno drugo vrijeme.Zimi kad svi smrcu ja sam potpuno ok ali na ljeto kad se raja kupa ja imam gripu.Sta sve koristite od lijekova protiv gripe?Jesu li vam dosadila sikaniranja doktora kad odete na pregled(pune su im ordinacije bolesnika pod gripom)?Jeste li znali i da previse limuna moze ostetiti grlo dok ste pod gripom?Koliko se nas od gripe lijeci bez doktora i kakva je to losa praksa,otkud nam to?Ima tu jos dosta pitanja ali ja cu poceti sa komentarima o odredjenim lijekovima npr.Rhinostop je katastrofa osim sto nije nimalo jeftin uopste nema efekta.Do sada se efikasnim pokazao Coldrex i Tylolhot ali su dosta jaki lijekovi.Dosta osoba se lijeci pogresnim lijekovima npr.antibioticima umjesto antiviroticima kad je gripa u pitanju a neki cak misle da je to samo piti caj,supicu i jesti limun.Upravo takvi na kraju obole od Bronhitisa pa cak i upale pluca.Kako se lijecite i kakvu preventivu imate od gripe,da li se neko vakcinise protiv te dosadne bolesti?
Amra
Amra
Aktivan clan
Aktivan clan

Broj komentara : 142
Registration date : 2007-12-26

Na vrh Go down

Vrijeme gripe i prehlade Empty Re: Vrijeme gripe i prehlade

Komentar  Mario Sun Jan 20, 2008 10:57 pm

Evo ovako. ja se znam ovako s vremena na vrijeme prehladiti. rijetko je to kad gripa to su obicno neke prehlade koe prati visoka temperatura smrcanje i sl. moj lijek za to je sl: pijem dosta caja. A pod ovim "dosta" podrazumijevam bar 3-4 l dnevno a ne 1-2 soljice Very Happy dobro se pokrijem i preznojim popijem koji paracetamol i ja dobar. to je moj lijek Wink
Mario
Mario
Admin

Broj komentara : 420
Age : 35
Location : Zenica
Registration date : 2007-12-21

https://zeraja.bosnianforum.com

Na vrh Go down

Vrijeme gripe i prehlade Empty Re: Vrijeme gripe i prehlade

Komentar  Emily Mon Jan 21, 2008 3:26 pm

Vec duze vrijeme nisam bolovala neku ozbiljinju prehladu ili gripu...uglavnom se svodilo na upalu grla i sinusa bez povisene temperature koje rijesim serijskom terapijom paracetamolom Very Happy fakat najbolje rjesenje za ovakve slucajeve.
Emily
Emily
Aktivan clan
Aktivan clan

Broj komentara : 119
Age : 40
Location : Zenica
Registration date : 2007-12-27

Na vrh Go down

Vrijeme gripe i prehlade Empty Re: Vrijeme gripe i prehlade

Komentar  Amra Wed Jan 23, 2008 4:13 am

Moji su svi bolesni :pale:Ne znam samo koliko sam cajeva i supica napravila za par dana,totalno sam Mad ali danas je vec sve skoro gotovo.Samo se nadam da poslije svega ja necu morati gledati one odvratne face u ambulanti-nezainteresovane doktore i agresivne sestre Rolling Eyes Ambulante su nam kao zona sumraka ako dodjete u guzvu i frku redovno cete biti naribani a niko nece proci do doktora ako nije narucen-mozes umrijeti ali ne mozes doci prije tacno predvidjenog roka i sve sto mozes je silent Ponekad mi to lici na onu bolnicu,gdje bolesnici umiru u cekaoni dok cekaju,iz filma"Ne budi zao dok ispijas juice u predgradju" Laughing
Amra
Amra
Aktivan clan
Aktivan clan

Broj komentara : 142
Registration date : 2007-12-26

Na vrh Go down

Vrijeme gripe i prehlade Empty Re: Vrijeme gripe i prehlade

Komentar  Emily Wed Jan 23, 2008 4:58 pm

Kod nas je lakse ozdraviti ako ostanes kuci po jorganom ispijajuci cajeve i daveci se vocem i vitaminima nego da odes doktoru - od toga ti se stanje moze samo pogorsati i jos plus da pokupis jos neki virus...
Emily
Emily
Aktivan clan
Aktivan clan

Broj komentara : 119
Age : 40
Location : Zenica
Registration date : 2007-12-27

Na vrh Go down

Vrijeme gripe i prehlade Empty Re: Vrijeme gripe i prehlade

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu